فروشگاه

حضور درخشان داهوا در نمایشگاه CPSE 2019

افتتاحیه بزرگ هفدهمین نمایشگاه (CPSE 2019)  با موفقیت در مرکز نمایشگاه های شهر Shenzhen برگزار شد. با موضوع “Dahua Heart of City —— Leading The Intelligent Twins Evolution” Dahua Technology , به عنوان یکی از پیشگامان در ارائه راه حل های هوشمند مبتنی برIoT  و خدمات نظارت تصویری، دستاوردهای خود را تحت ساختار شهر جدید هوشمند ، از جمله شهر امن ، معرفی می کند. Smart Traffic ، Retail Smart ، Firefighting Smart و سایر موارد موفقیت آمیز و همچنین HD Panorama ،AI ، ۵G و سایر محصولات هوشمند ، یک جشن امنیتی، فناوری بزرگ را برای حاضران در این رویداد فراهم می کند.

نمایشی درخشان، فن آوری مفید

در هر حوزه نمایشگاهی Dahua Technology ، برنامه های جدید برای عملیات شهری ، مدیریت شرکت ها و مصرف کنندگان نمایش داده و بینشی کلی از آخرین راه حل های عملی خود ارائه می دهد.

Dahua HOC Safe City Solution از سنجش چند بعدی IoT ، داده های بزرگ ، داده های ابری ، هوش مصنوعی و سایر فناوری ها پشتیبانی می کند. این پلتفرم هوشمند را در ساختن حالت جدید “پلیس آنلاین” که در شهر های Hangzhou, Ningbo, Guizhou  و سایر شهرهای چین به اجرا در آمده است ، بطور جامع و کاربردی، امنیت عمومی را بهبود می بخشد.

راه حل هوشمند ترافیک Dahua HOC در مراکز سنجش ، مراکز توانمندی و مراکز تجاری در دستیابی به زنجیره ارزش داده ها استفاده می کند و به سمت مدیریت هوشمند تر و دقیق تر ترافیک حرکت می کند. با اجرای مداوم، راه حل ها در پلیس راهنمایی و رانندگی بزرگراه استان ژجیانگ ، پلیس راهنمایی و رانندگی شهر لیوژو و سایر مناطق نتایج مثبت کسب کرده اند.

Dahua HOC Smart Retail Solution یک مجموعه داده و تجزیه و تحلیل آنلاین از مردم ، محصولات و مناطق فروشگاه را بر اساس سنجش آفلاین ارائه می دهد. از طریق ابر داده ، به فروشگاه های معاملات ماشین ، فروشگاه های زنجیره ای خرده فروشی و سایر مشاغل خرده فروشی در کاهش هزینه و افزایش کارآیی و عملکرد آنها کمک می کند.

راه حل آتش نشانی هوشمند Dahua HOC یک نظارت عمیق در زمینه جلوگیری و کنترل آتش سوزی ، نجات در سایر مناطق تجاری فراهم می کند. با کمک ربات آتش نشانی هوشمند داهوا ، هلیکوپتر آتش نشانی بدون سرنشین هوشمند و سایر تجهیزات ، انسان را با استفاده از ربات ها در عملیات زمین و هوایی جایگزین می کند .

دوربین جدید قابل تنظیم صحنه که توسط Dahua Technology به بازار عرضه شده است ، طراحی بر اساس کاربرد” ، دوربین را براساس استخراج جامع مطالبات مشتری و تجزیه و تحلیل عمیق صحنه تعریف می کند. دوربین Dahua Hubble با قابلیت پشتیبانی  از   ۶۴MP Ultra HD panorama و ویژگی های آنالیز AI و AR را در دستیابی به تعامل تصویری هوشمند ترکیب می کند. دوربین Dahua PolarLight به طور موثری در ضبط تصویر چهره در نور کم ، باعث کاهش آلودگی نور می شود. دوربین شبکه هوشمند Dahua Tianque دارای لنزهای متعددی است که می توانند از راه دور و به طور مستقل تنظیم شوند ، مناسب برای نظارت پانوراما و دقیق. دوربین PTZ Dahua Hunter از یک معماری سکوی دوتایی با اتصال پانوراما و تفصیلی بهره می برد و به طور خارق العاده ای قابلیت کاربرد صحنه های هوشمند و استقرار مناسب را بهبود می بخشد. دوربین Dahua Tianxing از فناوری دوربین دوتایی استفاده می کند که می تواند وسیله نقلیه متخلف را در یک پوشش ۱۰۰ متری ضبط کند و مشکل صنعت را در ضبط تخلف در صحنه های بزرگ حل کند. دوربین حرارتی داهوا با قابلیت ثبت دقیق دما، از جمله سیگار کشیدن ، و سایر رفتارها را به صورت هوشمند تجزیه و تحلیل می کند.

علاوه بر این از محصولات دیگری مانند ، Dahua HDCVI 6.0 ، PTZ پانوراما ، کنترل دسترسی به تشخیص چهره و سایر محصولات نوآورانه نیز رونمایی شده است که علاقه مندان را به خود جلب می کند.

هوش مصنوعی تا چه میزان می تواند در حفاظت از زیرساخت های حساس کمک کند؟

حمایت از زیرساخت های بحرانی (CIP) به واکنش هایی که دولت یا شرکت ها نسبت به حوادث جدی در زمینه کشاورزی ، تأمین آب ، امور مالی ، حمل و نقل و بسیاری از بخش های دیگر که برای اقتصاد و ثبات یک کشور ضروری است ، اشاره می کند. براساس گزارش اخیر Marketsandmarkets ، پیش بینی می شود بازار جهانی CIP از ۱۱۰٫۴۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به ۱۵۳٫۱۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ ، با نرخ رشد سالانه ۶٫۸٪ در طی دوره ، رشد کند.

در حالی که افزایش آسیب پذیری های امنیتی رشد بازار CIP را به دنبال دارد ، زیرساخت ها به ویژه صنایع انرژی و برق با چالش هایی روبرو هستند. از یک طرف ، برخی از دستگاه های زیرساختی مانند ترانسفورماتور یک نیروگاه ، به دلیل خرابی فنی ممکن است خراب شوند که تعمیر آن بسیار گران است. از طرف دیگر ، امروز محیط کار برخی از کارکنان در برخی از زیرساخت  های مهم دارای ریسک بالایی است. بنیاد بین المللی ایمنی برق گزارش داد که به طور متوسط ۱۳۳ کارگر هر ساله در اثر سیم های برق جان خود را از دست می دهند. متأسفانه ، بسیاری از کشورها به ایمنی کارکنان توجه کمتری کرده و حتی در این زمینه نیز مقرراتی ندارند.

چگونگی استفاده از راه حل های علمی و فناوری برای کمک به بشر در مقابله با چنین چالش هایی ، در سراسر جهان به موضوعی دغدغه تبدیل شده است. ارزیابی وزارت انرژی ایالات متحده در ژانویه سال ۲۰۱۷ نشان داد که حداکثر نیمی از نیروی کار در صنعت انرژی طی ۵-۱۰ سال بازنشسته می شوند و این امر باعث می شود که “یادگیری” ماشین ها برای انجام کارهای انسانی غیرقابل اجتناب باشند.

با توجه به شرایط جدی ، بسیاری از برنامه های کاربردی با جدیدترین فناوری هوش مصنوعی توسعه یافته اند و برای حل مشکلات فوق الذکر موثر هستند.

محافظت هوشمند از محیط پیرامونی

به طور سنتی ، بسیاری از نیروگاه ها و پارک های صنعتی از موانع فیزیکی برای محافظت از ساختمان های خود استفاده می کنند ، از جمله فنس های دارای الکتریسیته ، سنسور اشعه مادون قرمز ، نیروی انسانی را انتخاب می کنند. تصور اینکه چرا هشدارهای فریبنده در این شرایط بیش از حد وجود دارد ، کار سختی نیست ، زیرا هرگونه اختلال ریز مانند باد ، عوامل آب و هوا یا حیوانات تهاجمی تلقی می شود. در نتیجه ، ممکن است کارمندان امنیتی با چک کردن صدها یا حتی هزاران آلارم دروغین هر روز اذیت شوند. بدترین بخش این است که آنها ممکن است چیزی را که واقعاً تهدیدآمیز است نادیده بگیرند.

با تشکر از فناوری قدرتمند هوش مصنوعی ، اشیاء شناسایی شده را می توان طبقه بندی کرد و اجسام بی ربط را می توان با دقت تا ۹۸٪ فیلتر کرد. می تواند سیستم را به گونه ایی تنظیم کرد که در صورت شناسایی انسان یا وسایل نقلیه هشدار دهد. از این طریق ، کارمندان امنیتی می توانند به صورت کارآمد روی اطلاعات زنگ خطر مفید متمرکز شوند. در صورت تخصیص بودجه ، توصیه می شود از دوربین های حرارتی برای محافظت از محیط استفاده کنید زیرا در اثر نور تحت تأثیر قرار نمی گیرند و فاصله تشخیص با تراشه AI می تواند صدها متر برسد. در مورد نیروگاه هایی با محیط ۱۲ کیلومتری ، دو دوربین حرارتی اقتصادی تر از دویست مجموعه دوربین معمولی هستند.

کنترل دسترسی هوشمند

فن آوری خودکار تشخیص شماره پلاک(ANPR) که جایگزین کیوسک های امنیتی می شود ، امروزه به عنوان یک کنترل دسترسی قابل اعتماد در ورودی بسیاری از زیرساخت های مهم مورد استفاده قرار می گیرد. با دقت و صحت ۹۸٪ ، برنامه های کاربردی بیشتر ANPR شامل شناسایی و اجازه عبور وسایل نقلیه ویژه مانند آمبولانس ، ماشین پلیس و آتش نشانی بدون دردسر می باشد.برنامه کاربردی دیگر که قابل ذکر است سیستم اسکن خودرو UVSS) ) است. در برخی از مناطق باربری یا پارک های صنعتی ، دستگاه UVSS با اسکن کف خودرو در ورودی ، نقش مهمی در کشف کالاهای مشکوک ، بمب ، اسلحه یا سایر مواد غیرقانونی دارد. براساس فناوری هوش مصنوعی ، با مقایسه تصویر زیرین فعلی خود با تصویر ضبط شده هنگام ورود ، به امنیت کمک می کند تا وسیله نقلیه در حال ترک را بررسی کند. قطعات گمشده یا اضافه شده علائم غیر طبیعی محسوب می شوند.

تعمیر و نگهداری هوشمند پیشگیرانه

در صنعت برق تجهیزات اساسی مانند ترانسفورماتورهای اصلی نیاز به نگهداری منظم دارند. در صورت عدم وجود سیستم خودکار ، اپراتورهای صنعت برق از دستگاههای دستی برای انجام بازرسی های منظم از جمله اسکن تجهیزات ، ضبط نتایج نگهداری و غیره استفاده می کنند. برای پستهای بزرگ این فرایند ممکن است چند روز طول بکشد.

مفهوم “مراقبت پیشگیرانه” مدتی مطرح شده است. این آزمایش در بسیاری از نیروگاه های سراسر جهان مورد آزمایش قرار گرفته و بازخورد مثبت داشته است. تعمیر و نگهداری پیشگیری را می توان با یک سیستم موقعیت یابی با لنزهای حرارتی و لنزهای نوری انجام داد ، و آن را در مسیرهای خاصی استفاده کرد تا به طور خودکار تجهیزات مهم را بررسی کند. اپراتورها می توانند برای تشخیص نقص های مختلف از قبیل تماس کانکتور ضعیف ، کمبود روغن در خط ، اشیاء مشکوک روی عایق و غیره قوانینی را تعیین کنند. تیم های تحقیق و توسعه از ارائه دهندگان سیستم نظارت با همکاری کارشناسان صنعت برق برای تهیه تحلیل عمیق تر بر اساس آموزش داده های بزرگ همکاری کرده اند. علاوه بر این ، سیستم های نظارت با سیستم SCADA یکپارچه شده اند تا اقدامات اصلاحی ساده مانند بستن مدار قطع کننده و عملیات مشابه را انجام دهند. استفاده از سیستم مانیتور فعالیتهای تعمیر و نگهداری را از بین می برد و بهینه می شود زیرا می تواند بصورت شبانه روزی کار کند.

تولید هوشمند و ایمن

در فرایند تولید ، عوامل انسانی اغلب به راحتی نادیده گرفته می شوند. با استفاده از هوش مصنوعی ، تجزیه و تحلیل فیلم هوشمند ویژگی های مختلفی را برای تنظیم عملکرد در فرایند تولید ارائه می دهد. دوربین های هوشمند حتی می توانند تجزیه و تحلیل کنند که آیا کارکنان از کلاه ایمنی و جلیقه های ایمنی در کارخانه استفاده می کنند یا اینکه بدون دستکش وارد کارخانه می شوند. به کسانی که آیین نامه را نقض می کنند ، اخطار داده می شود و اگر آنها سه مرتبه قوانین را شکستند ، مجبورند گواهی ایمنی را دوباره بگیرند.

سایر ویژگیهای مفید هوش مصنوعی در مدیریت ابزارها و کنترل دسترسی استفاده می شود. مدیریت ابزارهای فعال شده با هوش مصنوعی ، کارکنان را ملزم به رعایت استانداردها و استفاده از ابزارهای لازم هنگام کار می کند. به عنوان مثال ، قبل از بررسی اجزای الکتریکی ، باید برق خاموش شود و از دستکش های عایق در کل مراحل استفاده شود. کنترل دسترسی از طرف دیگر بدان معنی است که فقط کارمندان واجد شرایط مجاز به انجام کارهای ویژه هستند. سیستم تشخیص چهره شخصی را که قصد ورود و مقایسه تصویر خود را در دیتابیس برای اجازه دسترسی یا انکار دارد شناسایی می کند. در صورت وجود یک “متجاوز” ، این سیستم همچنین شماره شناسه و زمان ورود همه بازدید کنندگان را ثبت می کند.

ارائه دهندگان هوش مصنوعی در آوردن منافع اقتصادی بیشتر حفاظت زیرساخت های مهم با کاهش نیروی انسانی ، بهبود راندمان نگهداری ، جلوگیری از بروز حوادث فاجعه آمیز ، کاهش سرقت و استاندارد سازی عملیات و غیره بلندپرواز هستند و با توجه به آنچه آنها به دست آورده اند ، آینده با هوش مصنوعی و داده های بزرگ تا حدودی ارزش انتظار را دارد.

هوش مصنوعی تا چه میزان می تواند در حفاظت از زیرساخت های حساس کمک کند؟

آموزش زدن فیش BNC

نصب فیش BNC یکی از قسمت های اصلی از نصب دوربین های مداربسته آنالوگ است. در این مطلب به صورت جداگانه طریقه نصب انواع متفاوت و رایج این فیش را بررسی می کنیم.

آموزش نصب فیش BNC

اشکال و انواع متفاوتی از فیش های BNC وجود دارد اما سه نوع بسیار متداول آنها به شرح زیر هستند:

  • فیش BNC پرسی: نوعی از فیش BNC است که اتصال بین فیش و کابل به وسیله پرس شدن قطعات در آن محکم می شود.
  • فیش BNC لحیمی: نوعی از فیش BNC است که اتصال بین فیش و کابل به از طریق لحیم کردن برقرار می شود.
  • فیش BNC پیچی: نوعی از فیش BNC است که اتصال بین فیش و کابل از طریق سفت کردن یک پیچ صورت می گیرد.

اطلاعات اولیه در مورد کابل RG59

کابل RG59 دسته ای از کابل های کواکسیال است که برای انتقال تصاویر دروبین های مداربسته مورد استفاده قرار می گیرد. داخل این کابل دارای چند لایه متفاوت است که هر یک وظیفه خاص خود را دارد و باید به درستی به فیش متصل شود.

       قسمت های مختلف کابل RG59

  • پوشش بیرونی کابل: این قسمت وظیفه مراقبت از کابل را برعهده دارد.
  • شیلد کابل: شیلد کابل وظیفه مراقبت از کایل در مقابل نویز های اکترومغناطیسی را برعهده دارد.
  • مغزی کابل: وظیفه انتقال اطلاعات تصویر را بر عهده دارد.
  • عایق داخلی کابل: وظیفه مراقبت از مغزی کابل و جدا کردن مغزی از شیلد را برعهده دارد.

آموزش زدن فیش BNC پرسی

تجهیزات لازم: فیش BNC پرسی، کابل، پرس BNC
فیش BNC پرسی از سه قسمت اصلی تشکیل شده است. بدنه اصلی ، مغزی ، حلقه

قسمت های مختلف BNC پرسی

مراحل نصب فیش

۱- کابل تصویر دوربین را به صورت استاندارد لخت کنید. لخت کردن کابل باید با توجه به اندازه های زیر صورت گیرد. A به اندازه حدود ۱۳میلیمتر، B به اندازه حدود ۷ میلیمتر و C به اندازه حدود ۴ میلیمتر باید لخت شود.

نسبت لخت کردن قسمت های مختلف کابل

A:13mm/B:7mm/C:4mm

۲- در مرحله بعد کابل را از داخل حلقه فیش رد کنید.
۳- مغزی فیش را مانند تصویر بر روی مغزی کابل قرار دهید. توجه داشته باشید که سر فیش حتما به عایق داخلی کابل بچسبد.

طریقه قرارگیری سر فیش و حلقه آن بر روی کابل

۴- پس از قرار گیری فیش بر روی کابل باید آن را پرس کنید. پرس کردن کابل از طریق بخش کوچک تر پرس انجام خواهد شد. فیش را داخل حفره پرس قرار داده و دسته های پرس را فشار می دهید. پس از پرس شدن کامل سر فیش، پرس به صورت خودکار باز می شود.

محل پرس کردن مغزی و حلقه فیش بر روی پرس

۵- حال سر فیش را طوری داخل بدنه فیش قرار دهید که سرفیش داخل بدنه محکم شود. (پس از محکم شدن امکان کشیدن سر فیش وجود نخواهد داشت.)
۶- حلقه کابل را مطابق تصویر به سمت بدنه فیش بالا بکشید تا کاملا به فیش بچسبد.

محل قرار گیری حلقه فیش و پرس کردن آن

۷- در مرحله نهایی حلقه فیش را پرس می کنید. پس از پرس کردن حلقه فیش از محکم بودن آن اطمینان حاصل کنید.

آموزش زدن فیش BNC لحیمی

تجهیزات لازم: فیش BNC لحیمی، کابل، هویه، سیم یا قلع لحیم کاری
فیش لحیمی به از دو بخش متفاوت تشکیل شده. بدنه اصلی فیش و درب بیرونی فیش.

آموزش زدن فیش BNC لحیمی

۱- هویه خود را داغ کرده و فیش را باز کنید.
۲- کابل را مطابق اندازه های قبل لخت کنید و کابل را از داخل درب فیش رد کنید.
۳- قسمت گیره فیش را باز کرده و کابل را طور داخل ان قرار دهید که شیلد لخت شده کابل کاملا زیر گیره قرار گیرد.
۴- مغزی فیش را داخل قسمت لحیم فیش قرار دهید.
۵- گیره فیش را سفت کنید.
۶- با توجه به شکل زیر مغزی را به قسمت مرکزی فیش لحیم کنید.
۷- برای جلوگیری از اتصال بدنه به مغزی میتوانید با چست قسمت لحیم شده را با چسب یا عایق خود فیش بپوشانید.
۸- درب فیش را ببندید.

آموزش زدن فیش BNC پیچی

تجهیزات لازم: فیش BNC پیچی، کابل، پیچ گوشتی
فیش پیچی به از دو بخش متفاوت تشکیل شده. بدنه اصلی فیش و درب بیرونی فیش.

آموزش زدن فیش BNC لحیمی

۱- فیش را باز کنید.
۲- کابل را مطابق اندازه های قبل لخت کنید و آنرا را از داخل درب فیش رد کنید.
۳- قسمت گیره فیش را باز کرده و کابل را طور داخل ان قرار دهید که شیلد لخت شده کابل کاملا زیر گیره قرار گیرد.
۴- پیچ فیش را باز کرده و مغزی فیش را داخل قسمت پیچ قرار دهید و سفت کنید.
۵- گیره فیش را سفت کنید.
۶- برای جلوگیری از اتصال بدنه به مغزی میتوانید با چست قسمت پیچ را با چسب یا عایق خود فیش بپوشانید.
۷- درب فیش را ببندید.

 

آموزش زدن فیش BNC

بررسی انواع خروجی تصویر

از گذشته تا به امروز درگاه های تصویر بسیار متنوعی طراحی و عرضه شده اند که هر کدام دارای ویژگی ها،کاربرد ها و معایب خاص خود هستند.احتمالا شما آنها را بر روی دستگاه های dahua  ,پخش کننده ویدئو،گیرنده های دیجیتال،کارت های کپچر،کارت های گرافیک،تلویزیون ها و مانیتور ها مشاهده کرده اید.

در این مقاله به بررسی تعدادی از این درگاه ها می پردازیم

 Radio Frequency یا (RF)

پورت RF شاید اصلی‌ترین پورت برای انتقال داده‌های تصویری به سیستم بوده كه از گذشته دور تا امروز همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر می‌خواهید با ظاهر این پورت آشنا شوید به پشت تلویزیون قست ورودی سیم آنتن مراجعه كنید. همچنین این پورت در كارت‌های كپچر هم به وفور مشاهده می‌شود. استفاده از این پورت در كارت‌های كپچر تنها برای دریافت سیگنال‌های تلویزیونی جهت مشاهده و ضبط تصاویر كاربرد دارد. این پورت در تلویزیون‌ها و یا مانتیورها بیشتر همانند كارت‌های كپچر برای دریافت سیگنال‌های تلویزیونی مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی در گذشته از این پورت برای اتصال تلویزیون به دستگاه‌های VCR (دستگاه پخش نوارهای كاست ویدیویی مانند VHS) نیز كاربرد داشته استهم اكنون برای اتصال دستگاه‌های جانبی به تلویزیون، قرار دارد استفاده می‌شود. كابلی كه برای اتصال به این پورت مورد استفاده قرار می‌گیرد در دو نوع كواكسیال ۷۵ اهم و كواكسیال ۳۰۰ اهم طبقه‌بندی می‌شود. كابل ۷۵ اهمی تقریباً در استفاده از پورت RF همه‌گیر شده و به ندرت مشاهده می‌شود كه هنوز كواكسیال ۳۰۰ اهمی توسط دستگاهی استعمال شود. البته برای تبدیل كابل ۳۰۰ اهم به ۷۵ اهم رابطی طراحی شده كه در صورت نیاز می‌توان از آن استفاده كرد

.

 Composite Video یا (RCA)

این درگاه یکی از قدیمی ترین خروجی های تصویر ارائه شده است اما با این وجود بر روی بسیاری از تلویزیون ها،گیرنده های دیجیتال و دستگاه های پخش ویدئو مشاهده می شود. Composite Video معمولا دارای سه پورت و درگاه است که با سه رنگ زرد،قرمز و سفید شناخته می شوند.پورت و درگاه زرد معمولا برای انتقال داده های تصویر،پورت و درگاه قرمز برای انتقال صدای باند راست و پورت و درگاه سفید برای انتقال صدای باند چپ استفاده می شوند.البته Composite Video در بعضی از کارت های گرافیک قدیمی و بعضی از تلویزیون ها و یا گیرنده ها به صورت تک پورت وجود دارد که می توان به این وسیله رایانه خود را به تلویزیون متصل و به جای مانیتور از تلویزیون برای نمایش تصاویر استفاده نمود،البته به یاد داشته باشید که توقع زیادی از این درگاه نداشته باشید چرا که حداکثر رزولیشنی که در این حالت پشتیبانی می شود ۶۴۰x480 است پس درگاه مذکور از کیفیت مناسبی بهره نمی برد.

 Separated Video یا  (S-Video ) 

 این درگاه نسبت به Composite Video از کیفیت مطلوب تری برخوردار است. هرکابل Composite از دو رشته سیم تشکیل شده که یکی برای انتقال دیتا و دیگری زمین است اما کابل S-Video از سه رشته سیم تشکیل شده که یکی برای انتقال تصاویر سیاه و سفید،دیگری برای انتقال رنگ و دیگری زمین است.گر چه این درگاه از کیفیت بهتری نسبت به درگاه کامپوزیت برخوردار است اما در مقایسه با درگاه های جدیدتر کیفیت نسبتا پایین تری ارائه می دهد.این درگاه بر روی بعضی از کارت های گرافیک،تلویزیون ها،گیرنده ها و ویدئو پروژکتورها مشاهده می شود.این درگاه در سه استاندارد ۴ ،۷ و ۹ پین طراحی شده است، لازم به ذکر است نوع ۴ پین کیفیت کمتری نسبت به دو نوع دیگر دارد.نوع ۷ پین اکثرا برای ورودی، نوع ۴ پین اکثرا برای خروجی تصاویر و نوع ۹ پین در هر دو مورد خروجی و ورودی استفاده می شوند.

Component Video

پورت های Component Video از لحاظ ظاهری شباهت زیادی با پورت های Composite دارند و تنها تفاوت آن ها در رنگ بندی می باشد.Component Video شامل سه پورت و درگاه به رنگ های قرمز،سبز و آبی است.درگاه و پورت مذکور کیفیت بسیار بهتری نسبت به S-video دارد و به روی گیرنده های دیجیتال و ویدئو پروژکتور ها دیده می شود.Component Video از سه رشته سیم با رنگهای ذکر شده برای انتقال داده ها و تصاویر استفاده می کند.پورت سبز با نماد Y،پورت آبی با نمادهای Pb، Cb یا B-Y و پورت قرمز با نمادهای Pr، Cr یا R-Y نمایش داده می شوند.پورت سبز برای انتقال داده های سیاه و سفید و پورت های آبی و قرمز برای انتقال داده های رنگی استفاده می شوند.در اصل کامپوننت بنا و اساس RGB و VGA Port است.

 Video Graphics Adapter یا (VGA)

پس از عرضه پورتهای کامپوننت،RGB عرضه شد ولی به سرعت جای خود را به VGA داد چرا که RGB از سه کابل مجزا برای انتقال سیگنال ها استفاده می کرد اما VGA تنها یک کابل برای انتقال سیگنال ها نیاز دارد که همین موضوع باعث شد هر چه زودتر VGA جایگزین RGB شود.VGA از زمان عرضه تا به حال استفاده های زیادی داشته و یکی از پرکاربردترین پورت ها بوده است البته در چند سال اخیر مقداری نقش VGA به دلیل کیفیت بالاتر کابل های DVI و hdmi کمرنگ تر شده و امروزه بر روی کمتر کارت گرافیکی مشاهده می شود اما هنوز هم به عنوان پرکاربردترین پورت و درگاه برای اتصال ویدئو پروژکتور شناخته می شود. پورت و درگاه VGA برای انتقال سیگنال های آنالوگ استفاده می شود بنابراین قابلیت انتقال سیگنال های دیجیتال را ندارد.VGA برای انتقال سیگنال ها از ۱۵ پین استفاده می نماید که در مجموع به آن ها D-Sub می گویند،همچنین پورت مذکور از کیفیت بهتری نسبت به پورت های قبلی بهره می برد.

 Digital Video Interface یا (DVI)

پس از ارائه VGA درگاه جدیدی طراحی و تولید شد.این درگاه چیزی جز DVI نبود.DVI برای انتقال سیگنال های آنالوگ و دیجیتال استفاده می شود،لازم به ذکر است درگاه و پورت مذکور چندین نوع مختلف و با کاربرد های متفاوت است که اشاره مختصری به هر یک خواهیم داشت.

DVI-A:برای انتقال سیگنال های آنالوگ استفاده می شود.

DVI-D:برای انتقال سیگنال های دیجیتال استفاده می شود و رایج ترین درگاه DVI در بین سایرین است.

DVI-I:توانایی انتقال هر دو سیگنال آنالوگ و دیجیتال را دارد.

Single Link:حداکثر رزولیشن پشتیبانی شده در این نوع ۱۹۲۰x1080 با نرخ تازه سازی ۶۰Hz است.

Dual Link:نوع بهبود یافته single linke است و حداکثر توانایی پشتیبانی از رزولیشن ۱۵۳۶x2048 با نرخ تازه سازی ۶۰Hz را دارد.

امروزه پورت و درگاه DVI بر روی بسیاری از کارت های گرافیک و مانیتور ها مشاهده می شود و از پرکاربردترین ها در این زمینه است.ظهور و عرضه ی DVI موجب شد تا پس از مدتی HDMI عرضه شود که البته ویژگی های مشترک زیادی با DVI دارد.

Display port

این درگاه در سال ۲۰۰۶ جایگزین VGA و DVI معرفی شد که می تواند جایگزین HDMI نیز باشد اما به دلیل کاربرد گسترده HDMI، این موضوع در حال حاضر رخ نخواهد داد.Display port بهترین جایگزین DVI است چرا که توانایی پشتیبانی از رزولیشن ۳و همچنین قابلیت انتقال صدای با کیفیت ۸ کاناله را نیز داراست ولی DVI نهایتا از رزولیشن ۲پشتیبانی می نماید و قابلیت انتقال صدا را نیز ندارد.

Display port از پهنای باند بالای ۱۰٫۸Gb/s بهره می برد که مقداری از HDMI بالاتر است.Display port بیشتر بر روی کارتهای گرافیک جدید و مانیتور ها دیده می شود بر خلاف HDMI که بیشتر در تلویزیون ها و گیرنده ها و… کاربرد دارد.این درگاه در دو اندازه Mini Display port و Display port(درگاه پیشفرض) تولید شده است،همچنین درگاه مذکور همانند HDMI کاملا دیجیتال است.

آموزش نصب میکروفن در دوربین مداربسته

نصب میکروفن دوربین مداربسته با اهداف و کاربری های متفاوتی انجام می شود. شما می توانید با نصب میکروفن یا استفاده از دوربینهای مداربسته میکروفن دار علاوه بر ضبط و مشاهده تصاویر ، صدای محیط را شنیده و ضبط نمایید

این میکروفن ها در ابعاد و شکل های مختلفی در بازار موحود می باشند. هر کدام از این میکروفن ها با حساسیت های متفاوتی تولید می شود و بسته به حساسیت و قدرت قادر به شنود صدای محیط می باشند

انواع میکروفن دوربین مداربسته

دو نوع متداول این میکروفن ها در بازار میکروفن باکسی و میکروفن کپسولی می باشند. معمولا نوع باکسی از قدرت به مراتب بالاتری نسبت به نوع کپسولی برخوردار می باشد اما میکروقن های کپسولی به دلیل سایز کوچک آنها به راحتی قابل تعبیه در مکان های مختلف می باشند.

میکروفن باکسی دوربین مدار بسته دارای پیچی برای تنظیم صدا بر روی خود می باشد و معمولا قیمتی بالاتر نسبت به نوع کپسولی دارد.

این میکروفن ها معمولا دارای دو فیش آماده پرس شده می باشند ، یک فیش مادگی RCA یا AV برای انتقال صدا و یک فیش برق آداپتوری برای تامین انرژی برق مورد نیاز میکروفن به کار می رود.

بعضی از میکروفن ها علاوه بر دو فیش RCA و برق ورودی دارای یک خروجی برق اضافه برای استفاده همزمان از برق دوربین مداربسته می باشند.

میکروفن ها به دو صورت همه جهته یا ۳۶۰ درجه و جهت دار ساخته می شوند. معمولا از نوع همه جهته آن بیشتر در سیستم های نظارت تصویری استفاده می شود.

اگر نیاز به استفاده از میکروفن در سیستم نظارت تصویری خود می باشید ، در هنگام خرید دستگاه ضبط تصاویر DVR به این نکته دقت داشته باشید که این دوربینها علاوه بر تعداد کانالهای ورودی دارای تعدادی ورودی صدا به صورت پورت   RCAکه در ایران بیشتر با نام AV شناخته می شود است.

تعداد پورت های ورودی صدا ممکن است به تعداد ورودی های تصویر نباشد ، اگر نیاز به نصب میکروفن جداگانه برای هر دوربین می باشید در هنگام خرید به تعداد ورودی ها دقت بیشتری داشته باشید که تعداد آنها به اندازه دوربینها باشد.

راهنمای نصب میکروفن دوربین مداربسته

نصب میکروفن در دوربین مداربسته کار تقریبا ساده ای می باشد و با کمی تمرین و دقت می توان در آن مهارت پیدا کرد. نصب دوربین مداربسته بسته به نوع سیستم نظارتی آنالوگ و تحت شبکه کمی متفاوت می باشد.

در سیستم مداربسته آنالوگ و آنالوگ HD میکروفن به صورت مستقیم از طریق کابل به دستگاه DVR متصل می شود و می توان میکروفن را به راحتی در هر مکانی از اتاق نصب نمود ، اما در سیستم مداربسته IP معمولا میکروفن به ورودی میکروفن خود دوربین مداربسته IP متصل می شود و در مصرف کابل صرفه جویی زیادی می شود.

برای نصب میکروفن می توان از کابل کوآکسیال مانند RG59 یا کابل های برق برای فواصل کوتاه استفاده نمود. اما برای جلوگیری از نویز استفاده از کابل کوآکسیال به شدت توصیه می شود.

به منظور جلوگیری از نویز در صدا پیشنهاد می شود از کابل های شیلد دار با کیفیت استفاده نموده و از قراردادن کابل میکروفن در کنار برق فشار قوی یا سایر منابع نویز خودداری کنید.

آموزش نصب میکروفن در سیستم مداربسته آنالوگ و آنالوگ HD

نصب میکروفن در سیستم آنالوگ سنتی و HD یکسان می باشد. برای نصب میکروفن در این سیستم ها باید مراحل زیر را دنبال نمایید :

فیش RCA یا AV نری را به دو سر کابل وصل می کنیم ، می توان برای اتصال کابل به فیش نری از فیش های لحیمی یا پیچی استفاده نمود. ( در صورت تمایل به استفاده از فیش BNC برای همه کابل ها می توان از تبدیل RCA به BNC نیز استفاده نمود

یک سر فیش AV را به خروجی صدا میکروفن متصل نموده و طرف دیگر را به ورودی صدای دستگاه DVR متصل می نماییم. توجه نمایید در صورت استفاده از میکروفن برای هر دوربین فیش صدا را به ورودی مربوط به همان دوربین در دستگاه DVR متصل نمایید.

مصرف برق میکروفن ها معمولا بسیار پایین می باشد و می توان از یک آداپتور برای تامین انرژی برق دوربین مداربسته و میکروفن به صورت همزمان استفاده نمود. برای این منظور پس از اتصال یک کابل و فیش نری آداپتوری سیمدار به آداپتور یا کابل برق آن را به فیش مادگی برق میکروفن متصل می نماییم.

پس از انجام مراحل فوق ، در دستگاه DVR صدای دوربین مورد نظر را با فشردن دکمه بلندگو در گوشه تصویر فعال نمایید و میکروفن را تست نمایید. سعی کنید در این مرحله صدای دستگاه پخش کننده زیاد نباشد. در صورت درست کار کردن ، میکروفن را در محل خود سفت نمایید.

آموزش نصب میکروفن در سیستم مداربسته تحت شبکه (IP)

روش نصب میکروفن تقریبا مانند دوربین مداربسته آنالوگ می باشد با این تفاوت که در دوربین مداربسته IP میکروفن به ورودی صدا دوربین متصل می شود.

دوربین مداربسته IP که از میکروفن پشتیبانی می کند یا دارای پورت RCA یا AV برای اتصال میکروفن می باشند یا بر روی آنها یک ورودی جک ۳٫۵ میلیمتری صدا تعبیه شده است.

در دوربین مداربسته IP می توان از دو نوع میکروفن استفاده نمود. یکی همان میکروفنی که در سیستم مداربسته آنالوگ هم استفاده می شود که دارای پورت RCA و برق می باشد.

دیگری میکروفن هایی که نیاز به برق مستقیم ندارند و برق خود را از دوربین مداربسته تامین می کنند که دارای خروجی یا جک ۳٫۵ میلیمتری صدا می باشند. برای این میکروفن ها باید از دوربینهای مداربسته ای استفاده نمود که دارای ورودی جک ۳٫۵ میلیمتری صدا باشند.

مراحل نصب میکروفن در سیستم تحت شبکه (IP)

برای نصب میکروفن یا خروجی RCA یا AV در سیستم نظارتی تحت شبکه مراحل زیر را دنبال نمایید :

سیم های فیش نری سیم دار را به کابل برقی که از آداپتور یا منبع تغذیه می آید وصل می کنیم و فیش را به ورودی برق میکروفن وصل می نماییم. (همانطور که قبلا گفته شد میکروفن ها نیاز به برق زیادی ندارند و مصرف آنها بسیار پایین می باشد و می توان از یک منبع تغذیه به صورت مشترک برای تغذیه دوربین و میکروفن در صورت POE نبودن دوربین استفاده نمود

فیش RCA یا AV نری را به دو سر کابل وصل می کنیم ، می توان برای اتصال کابل به فیش نری از فیش های لحیمی یا پیچی استفاده نمود. ( در صورت تمایل به استفاده از فیش BNC برای همه کابل ها می توان از تبدیل RCA به BNC نیز استفاده نمود

یک سر فیش AV را به خروجی صدا میکروفن متصل نموده و طرف دیگر را به ورودی صدای دوربین مداربسته IP متصل می نماییم. در صورتی که ورودی دوربین مخصوص جک ۳٫۵ میلیمتری صدا بود باید از یک تبدیل AV به جک ۳٫۵ میلیمتری صدا استفاده نماییم.

 آموزش نصب میکروفن در دوربین مداربسته

Image Sensor یا حسگر تصویر چیست؟

Image Sensor یا حسگر تصویر چیست؟

حسگر تصویر یا چیپ تصویر (Image Sensor) یک قطعه الکترونیکی دردوربین های مداربسته است که تصاویر را در دوربین دریافت کرده و به سیگنالهای الکتریکی تبدیل می کند

تقریبا تمام چیپ های تصویر کنونی از نیمه هادی های حساس به نور استفاده می کنند. این نیمه هادی ها طوری ساخته شده اند که با برخورد نور به آنها مقداری مشخص از نور را خود عبور می دهند. با استفاده از قرار دادن تعداد زیادی از نیمه هادی ها – که به آنها سلول نوری می گویند – در کنار هم می توان سطحی ساخت که با برخورد نور یک تصویر به آن تصویر را به صورت سیگنال الکتریکی در آورد

البته چیپ های تصویر حساسیتی به رنگ ندارند پس تنها می توانند تصویر سیاه و سفید را ثبت کنند. برای حل این مشکل از راه حلی ساده استفاده می شود. سه فیلتر متفاوت (برای سه رنگ اصلی سبز، قرمز و آبی) بر روی چیپ تصویر قرار داده می شود و سلولهای مختلف نوری مسئول اندازگیری رنگ های متفاوت در تصویر می شوند. از کنار هم قرار دادن این رنگ ها، یک تصویر یکپارچه و رنگی تولید می شود

حسگر های تصویر چه انواعی دارند؟

حسگر تصویر یا Image Sensor را می توان از نظر مشخصه های متفاوتی طبقه بندی کرد

    رزولوشن یا تفکیک پذیری:  مشخصه ای که احتمالا همه شما با آن آشنا هستید، تفکیک پذیری یا رزولوشن حسگر است. رزولوشن یک حسگر نشان میدهد که چقدر می تواند جزئیات مختلف را دریافت کند. برای نشان دادن رزولوشن تصویر یک چیپ تصویر از واحد پیکسل یا مگا پیکسل (به معنای میلیون پیکسل) استفاده می شود. برای ساختن هر پیکسل حداقل به یک سلول نوری نیاز است. پس هر مگا پیکسل از رزولوشن نیاز به یک میلیون سلول نوری دارد. طبیعتا هرچقدر تعداد سلول های نوری یک چیپ تصویر بالاتر برود قیمت آن هم بالاتر می رود

    نوع تکنولوژی ساخت چیپ تصویر: از نظر تکنولوژی ساخت یک چیپ تصویر یا می توان CMOS باشد یا CCD هر یک از این دو تکنولوژی نقاط قوت و ضعف خود را دارد. تفاوت ساختار این دو چیپ کمی تخصصی است و در مقاله ای جداگانه به آن می پردازیم. از قدیم چیپ های CCD از CMOSها گران قیمت تر بودند و البته کیفیت تصویر بهتری داشتند. با گذشت زمان و پیشرفت علم، چیپ های CMOS توانستند در رقابت برنده شوند. امروزه تقریبا تمام دوربین های مداربسته از چیپ CMOS استفاده می کنند

    حساسیت به نور: میزان حساسیت به نور یک چیپ تصویر مشخص می کند که برای ساختن تصویر به چقدر نور نیاز دارد. هرقدر نور مورد نیاز چیپ تصویر کمتر باشد کیفیت آن بالاتر است. اگر بخواهید از دوربین در یک محیط کم نور استفاده کنید، بهتر است به حساسیت چیپ تصویر آن توجه ویژه ای داشته باشید

بازه داینامیک یا dynamic range  : بازه داینامیک یک حسگر تصویر نشان می دهد که این چیپ می تواند چقدر اختلاف سطح نور را دریافت کند. این مشخصه زمانی اهمیت پیدا می کند که نیاز به دریافت تصویر در محیطی با اختلاف زیاد سطح نور دارید، مثلا پارکینگی تاریک با یک ورودی خیلی پر نور. اگر بازه داینامیک دوربین پایین باشد، محیط داخلی کاملا سیاه دیده می شود و محیط بیرونی کاملا سفید.

S/N Ratio یا نسبت سیگنال به نویز چیست؟

S/N Ratio یا نسبت سیگنال به نیز یکی از مشخصه های مهم دوربین های مداربسته آنالوگ است. این مشخصه نشان میدهد سیگنال تصویر دوربین مداربسته چقدر نویز دارد.

نویز یعنی چه؟

در تعریف عمومی نویز یعنی هر بخشی از سیگنال که به صورت ناخواسته وارد آن شده. این نویز در سیگنال های تصویری معمولا خود را به صورت تغییرات نامتعارف در رنگ و شکل تصویر نشان میدهد.

دلیل اینکه نویز را در تصویر به صورت یک نسبت نشان میدهند این است که هرقدر سیگنال بالاتر باشد طبیعتا نویز سوار شده بر روی آن هم قوی تر است. تا زمانی که اندازه سیگنال تصویر نسبت به نویز از مقداری مشخص بیشتر باشد، تصویر قابل قبول است.

نسبت سیگنال به نویز باید چقدر باشد؟

هر قدر نسبت سیگنال به نویز بیشتر باشد بهتر است. برای دوربین های عادی نسبت سیگنال به نویز ۵۰db کاملا کافیست و به شما یک تصویر مناسب می دهد. البته بیشتر دوربین های امروزی نسبت S/N بیشتری دارند.

S/N Ratio یا نسبت سیگنال به نویز چیست؟

BLCدر دوربین های مداربسته به چه معناست؟

اختلاف سطح نور در محیطهای مختلف یکی از مشکلات اصلی دوربین ها است. این مشکل زمانی ایجاد می شود که یک منبع نور قوی (مانند نور خورشید) در یک محیط نسبتا تاریک وجود دارد. وجود منبع نور باعث خواهد شد دیافراگم دوربین بسته شود و قسمت های کم نور تر به صورت کاملا تاریک به نمایش در خواهند امد.
مکانیزم BLC یکی از مکانیزم های اصلاح کننده این مشکل است. در این مکانیزم قسمت های پر نور تصویر نادیده گرفته میشوند. و از این طریق امکان گرفتن تصویر در قسمت های کم نور تر تصویر به وجود خواهد امد. مشکل این روش نسبت به WDR این است که گرچه تصویر در قسمت های کم نور کمی بهتر خواهد شد اما تفاوتی را در قسمت های پرنور تصویر ایجاد نخواهد کرد و شما همچنان ضد نور موجود در تصویر را خواهید دید. با این حال به علت ساده و ارزان بودن این روش استفاده از آن بسیار رایجتر از WDR است.

BLC برای استفاده در شرایطی کاربرد دارد که محیط بیرونی برای شما اهمیتی نداشته باشد و فقط بخواهید محیط تاریک داخلی را تصویربرداری کنید. در صورتی که بخواهید هر دو محیط را با کیفیت خوب داشته باشید باید از مکانیزم WDR استفاده کنید.

در دنیای شلوغ امروزه ، اغراق آمیز نیست که بگوییم زندگی و مشاغل ما حتی یک ساعت تأخیردرحمل و نقل را هم نمی توانند تحمل کنند ، اما ایمنی و کارآمد بودن آن دائماً در معرض انواع حوادث مانند حملات تروریستی و حتی حوادث غیر منتظره قرار دارد. سال گذشته ، استرالیا لایحه اصلاح قانون جرائم (اختیارات پلیس در فرودگاه ها) را تصویب كرد كه به پلیس این امکان را می دهد كه بررسی های تصادفی را انجام دهد ، كه تا حدودی ناكارآمد است ، بنابراین تجربه ناخوشایندی را برای مسافران ایجاد می كند. برای این کار باید روش بهتری وجود داشته باشد.

سایر مراکز حمل و نقل مانند راه آهن ، مترو ، اتوبوس های عمومی ، بنادر و پارکینگ ها با چالش های امنیتی مشابه روبرو هستند. این مناطق به طور معمول مملو از  مردمی از مکان های مختلف و محموله های باری گوناگون می باشد که ردیابی و بررسی آنها به صورت دستی هزینه و وقت گیر است.

Dahua Technology به عنوان یکی از پیشگامان در ارائه راه حل های هوشمند مبتنی برIoT  و خدمات نظارت تصویری، سالهاست که در تلاش است تا راه حل های جامع حمل و نقل هوشمند را ارائه دهد که امنیت ، کارآیی بیشتر و سود بیشتری را برای کاربران تضمین می کند. به لطف توسعه سریع فناوری هوش مصنوعی در سالهای اخیر ، راه حل های حمل و نقل هوشمند Dahua در مراکز حمل و نقل عمده مورد استفاده گسترده قرار گرفته است.

راه حل داهوا برای راه آهن

از آنجا که گسترش شهرها و جمعیت باعث ایجاد یک سری مشکلات ترافیکی در جاده ها می شود ، راه آهن و مترو به یکی از محبوب ترین راه هایی که مردم برای سفر انتخاب می کنند تبدیل شده است. با توجه به اهمیت روزافزون ایمنی راه‌آهن ، راهکارهای نظارت تصویری سنتی دیگر نمی توانند نیازهای امنیتی مدرن را برآورده کنند. به منظور اطمینان از ایمنی تأسیسات راه آهن ، مسافران ، راه حل راه آهن داهوا با استفاده از هوش مصنوعی ، داده های بزرگ و سایر فن آوری های مبتنی بر نظارت تصویری با سناریوهای تجاری واقعی ، به اپراتورهای راه آهن کمک می کند تا در موارد اضطراری مختلف وارد عمل شوند و سفر دلپذیری را برای مسافران ایجاد کنند.

اخطار مورد مشکوک

دوربین های تشخیص چهره Dahua در ورودی ها و خروجی ها برای ضبط و شناسایی چهره های انسانی مستقر می شوند که در ادامه با تصاویر موجود در پایگاه داده مقایسه می شوند. اگر فرد تحت تعقیب یا لیست سیاه وارد محیط شود ، به پلیس در دستگیری مظنونان کمک می کند.

هوش تجاری

سیستم عملکرد هوشمند Dahua با عملکردهایی مانند شمارش و مدیریت صف افراد ، خرده فروشان را در افزایش بهره وری عملیاتی و افزایش سود با تجزیه و تحلیل و طبقه بندی جریان ترافیک در مغازه های خود در ایستگاه قطار یاری می دهد.

هشدار زود هنگام

فناوری دقیق کمک می کند تا مسافران در حال سقوط از روی سکوی داخل محوطه سکو را شناسایی کنند و از ایمنی مسافران هنگام حرکت و خارج شدن از قطار اطمینان حاصل کنند.

هشدار خواب آلودگی راننده

رفتارهای خطرناک رانندگی مانند خستگی راننده، سیگار کشیدن و غیره قابل شناسایی است که بر این اساس زنگ خطر را برای اطلاع رسانی هم به کارکنان پلت فرم و هم برای راننده فراهم می کند و تمام مسافران را در این پرواز ایمن می کند.

بررسی موردی

سیستم قطارهای شهری Recife در برزیل که روزانه ۴۰۰۰۰۰ مسافر حمل می کند ، راه حل راه آهن داهوا را برای ارتقاء امنیت خود انتخاب کرد. ۱۳۸۰ دوربین شبکه Dahua با وضوح HD ، تجزیه و تحلیل ویدیویی و دوربین های Starlight برای نظارت بر ۵۲ مکان پراکنده در ۷۱ کیلومتری خط راه آهن نصب شده اند. این دوربین ها ۲۴/۷ در ضبط و شناسایی تصاویر ، تقویت امنیت خطوط مرکزی و جنوبی مترو پرنامبوکو کار می کنند. همچنین دیدگاه های مفصلی از عملکرد مترو به ویژه در ساعات اوج یا رویدادهای توریستی مانند کارناوال ها به اپراتورها ارائه می دهد. اگر ویژگی های چهره یک مجرم در پایگاه داده مطابقت داشته باشد ، می تواند به صورت خودکار زنگ هشدار را وارد کند. سیستم جدید نظارت تصویری همچنین برای کار در یک مدیریت متمرکز طراحی شده است که این امکان را برای اپراتورها فراهم می کند تا بتوانند به طور کارآمد نیروی انسانی خود را اداره کنند. علاوه بر این ، نه تنها از ایمنی مسافران محافظت می کند بلکه از خرابکاری در منطقه نیز جلوگیری می کند.

راه حل فرودگاه داهوا

داهوا متعهد به حل تهدیدات امنیتی، راه حل های امنیتی بصری كارآمدتری را برای مناطق پرواز ، ترمینال ها و مناطق عمومی فراهم می كند تا نیازهای مانیتورینگ و هشدار اولیه امنیت فرودگاه را برآورده سازد. علاوه بر دوربین مدار بسته، کنترل دسترسی و زنگ خطر ، Dahua Airport Solution همچنین محاسبات ابری ، هوش مصنوعی ، داده های بزرگ و سایر فن آوری های به روز را برای ارائه یک سیستم امنیتی به روز شده فرودگاه به مشتریان خود ارائه می کند.

تشخیص هوشمند در ترمینال

از فناوری هوش مصنوعی در ساختمان ترمینال برای آنالیز رفتار مسافر ، تشخیص چمدان بدون نظارت، تجزیه و تحلیل تراکم جمعیت ، آمار ترافیک و سایر کارکردها استفاده می شود که می تواند به هشدارهای اولیه هوشمند کمک کند .

حفاظت از محیط

محیط فرودگاه توسط فناوری تصویربرداری حرارتی رصد می شود ، که برای شرایط مختلف آب و هوایی مناسب است و هشدار تشخیص نفوذ با دقت بالا را در اختیار کاربران قرار می دهد. همراه با یک دوربین نظارتی ، کاربران می توانند تصویر واضحی از یک حادثه ثبت کنند.

تشخیص چهره

فناوری تشخیص چهره همچنین در مجاورت فرودگاه بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. برای شناسایی افرادی که وارد فرودگاه می شوند و در صورت شناسایی فردی با خطر بالا ، هشدار به موقع در اختیار کاربران قرار می گیرد.

بررسی موردی

در سال ۲۰۱۸ ، یکی از بزرگترین فرودگاه های سریلانکا سیستم مانیتورینگ تصویربرداری حرارتی Dahua را برای محافظت از ایمنی مناطق پروازی خود نصب کرد. این سامانه امکان برخاستن و فرود بیش از ۶۰،۰۰۰ هواپیمای هوایی را فراهم کرده است و از امنیت ۱۰ میلیون مسافر در طول سال محافظت می کند. این سیستم می تواند بطور موثری تصاویر را به صورت شبانه روزی جمع آوری کرده و امکان نظارت خودکار از وقایع نفوذ در شرایط خاص آب و هوایی مانند تاریکی کامل ، نور پس زمینه ، مه ،دود و غیره را فراهم می آورد که با کاهش آلارم کاذب ، تشخیص دقیق را تضمین می کند. در واقع ، سطح امنیتی فرودگاه بیشتر بهبود یافته و بهره وری از امنیت بهینه شده است.

 راه حل های حمل و نقل هوشمندDahua اساساً کلیه مناطق اصلی حمل و نقل را شامل می شود. پیشرفته ترین سیستم نظارت  نه تنها امنیت بالاتری را ارائه می دهد بلکه  خدمات بهتری با راندمان بالاتر و هزینه کمتری نیز ارائه می دهد ، که این نتیجه توانایی AI برای تجزیه و تحلیل فیلم های ضبط شده HD برای اهداف عملی مختلف است.داهوا متعهد به ماموریت “ایجاد جامعه ای ایمن تر و زندگی هوشمند تر” ، فناوری به ارزش اصلی “مشتری محور” پایبند خواهد بود و همچنان راه حل های امنیتی ، سیستم ها و  خدمات نهایی را به بازار ارائه می دهد.

Dahua Technology، یکی از پیشگامان نظارت تصویری در سراسر جهان، نسخه جدید نرم افزار DSS Pro، را که یک سیستم مدیریت محتوای ویدیویی (VMS) مبتنی بر ویندوز است را معرفی نمود .با استفاده از طراحی پیشرفته، DSS Proیک سیستم قدرتمند مدیریت مرکزی با قابلیت انعطاف پذیری بالا، مقیاس پذیری پیشرفته و قابلیت اطمینان عالی است. DSS Pro یک نرم افزار امنیتی VMS است که توسط Dahua با استفاده از معماری Client Server (C / S) توسعه یافته است. این قابلیت انعطاف پذیری ماژول های متعدد را برای نیازهای مشتری فراهم می کند.

مشخصات محصول

دسترسی آسان: کنترل DSS، DSS Web Client و DSS Mobile مجموعه ای از پلتفرم DSS را تشکیل می دهند که کاربران را قادر می سازد تا از دسترسی فوری، نظارت تصویری در طول شبانه روز لذت ببرند و به آنها امکان می دهد که مناسب ترین رابط کاربری را برای مشاهده انتخاب کنند. DSS Control امکان عملیات آسان و قدرتمند و نظارت روزانه را فراهم می کند. رمز گشایی از GPU و پشتیبانی چند صفحه ای به نمایش همزمان چندین نوع محتوای اجازه می دهد. DSS Web دسترسی راحت DSS را از هر مرورگر اینترنت فعال برای کاربران قادر می سازد تا به طور همزمان از ۴ دوربین به طور همزمان استفاده کنند. همچنین از پخش دوربینی فیلم های ضبط شده از دوربین های انتخاب شده و کنترل دوربین های PTZ پشتیبانی می کند.

Embrace Openness: به استثنای پشتیبانی از طیف گسترده ای از محصولات Dahua، DSS Pro برای ادغام دستگاه های شخص ثالث از طریق استاندارد ONVIF طراحی شده است. DSS SDK برای یکپارچه سازی VSS 3rd Party پشتیبانی از ویندوز، IOS، و آندروید نیز می باشد. قابلیت اطمینان بالا: DSS Pro هنگامی که رفتار غیر طبیعی شناسایی می شود، سرویس به طور خودکار تشخیص می دهد تا ثبات سرویس را تضمین کند.

کیفیت خدمات: برای بهینه سازی تجربه کاربر، Dahua خدمات پس از فروش با کیفیت مانند Dahua Software Upgrade Program (SUP) را ارائه می دهد تا کاربران را به دسترسی به آخرین نرم افزار Dahua، برنامه پشتیبانی نرم افزاری Dahua (SSP) و پشتیبانی فنی رایگان و Custom Development را ارائه می دهد و همچنین تضمین می کند که راه حل های سفارشی توسط متخصصان Dahua تحت نظارت قرار گرفته تا کیفیت و عملکرد را تضمین کنند.

قابلیت های برنامه: علاوه بر برنامه اصلی آن به عنوان سیستم مدیریت دوربین مداربسته، DSS Pro می تواند در بسیاری از صنایع دیگر مانند خرده فروشی، بانک ها، حمل و نقل و شهری ایمن با استفاده از افزودنی ها مورد استفاده قرار گیرد. افزودنیهای جانبی اجزای نرم افزاری جداگانه در سیستم های نظارت تصویری DSS موجود هستند که کاربران را با قابلیت های قدرتمندتری پشتیبانی میکند.

اطلاعات کسب و کار: علاوه بر قابلیت های نظارتی قدرتمند، DSS نیز قابلیت های پیشرفته تجزیه و تحلیل کسب و کار را فراهم می کند. ویژگی های تجزیه و تحلیل هوشمند به فروشگاه ها و سایر شرکت ها کمک می کند تا رضایت مشتری را بهبود بخشد، محیط خرید مطمئن را فراهم آورند و طرح های بهتر برای رشد کسب و کار طراحی کنند

LPR : ماژول LPR قابلیت شناسایی اتوماتیک و تشخیص پلاک(ANPR)، ضبط تصویر خودرو، مدیریت فهرست لیست خودرو و موارد دیگر است. این مجموعه گسترده ای از برنامه های کاربردی در زمینه های پارکینگ و مدیریت ترافیک است.

تشخیص چهره: شناسایی چهره برای برنامه های مختلف مانند نظارت بر ورود و خروج به ایستگاه های راه آهن، ایستگاه های مترو، ترمینال های فرودگاه، ساختمان های تجاری، بنادر، مدارس، کارخانه ها و دفاتر مفید است.

Dahua DSS Pro یک انتخاب ایده آل برای کسانی است که مایل به مدیریت ویدیویی با کاربری آسان، قابل تنظیم و متمرکز با خدمات پس از فروش با کیفیت بالا هستند. انتشار DSS Pro به خوبی با پیشنهاد ارزشمند Dahua برای ارائه نوآوری، کیفیت و خدمات مطابقت دارد. Dahua با مأموریت «ایجاد یک جامعه امن تر و درک صحیحتر»، همچنان بر روی پیشنهادات ارزشمندش برای ارائه خدمات به مشتریان و کاربران در سراسر جهان تمرکز خواهد کرد.

تنظیمات قالب