چه وظیفه ایی را بر عهده دارد؟ IR Cut در دوربین های مداربسته

 IR Cutیک فیلتر دوربین مداربسته است که برای ایجاد تصاویر بهتر بر روی لنز دوربین مداربسته نصب می شود. این فیلتر امواج نوری مزاحم را در طول روز از دوربین دور می کند.

وظیفه IR Cut چیست؟

دوربین های مداربسته دید در شب طوری ساخته می شوند که بتوانند به جز امواج نور مرئی امواج مادون قرمز یا IR را هم نمایش دهند. چنین قابلیت امکان دید در شب IR را برای دوربین فراهم می کند. دوربین در طول شب از طریق LEDهای مادون قرمز محیط را روشن کرده و تصاویر را در طول شب دریافت می کند.

اما این موضوع مشکلی را برای دوربین های مدار بسته به وجود می آورد. در طول روز که دوربین نیازی به امواج مادون قرمز ندارد هم این امواج را جذب می کند. حجم امواج مادون قرمز در طول روز خیلی زیاد است و جذب آنها باعث می شود رنگ و نور بندی دوربین غیر طبیعی به نظر برسد. برای رفع این مشکل از فیلتر IR Cut استفاده می کنند

نمایی از نحوه اتصال IR Cut به دوربین

IR Cut چطور کار می کند؟

عملکرد این فیلتر بسیار ساده است. این فیلتر تنها اجازه عبور نور مرئی را می دهد و تمام امواج مادون قرمز محیط را جذب می کند. با فعال شدن فیلتر در طول روز امکان عبور نور مادون قرمز و رسیدن آن به چیپ تصویر دوربین وجود نخواهد داشت. در طول شب و زمانی که LEDهای IR دوربین فعال می شوند IR CUT غیر فعال می شود و امکان دیدن امواج مادون قرمز به وجود می آید.

مطالب مشابه

دوربین مداربسته POE چیست؟

دوربین مداربسته POE چیست؟

دوربین مداربسته POE چیست؟ اصطلاح دوربین مداربسته POE در رابطه...

شناسایی برندهای متفرقه دوربین مداربسته

شناسایی برندهای متفرقه دوربین مداربسته

شناسایی برندهای متفرقه دوربین مداربسته عدم وجود نظارت بر بازار...

انواع دوربین مداربسته شبکه

انواع دوربین مداربسته شبکه مانند دوربین مداربسته آنالوگ تجهیزات دوربین...

تنظیمات قالب